Animo collectief zuiveren groot
LTO Glaskracht Nederland heeft ruim honderd meldingen ontvangen van telers die afvalwaterzuivering collectief willen oppakken.
De grootte van de collectieven is divers, zegt Jean Aerts, portefeuillehouder Water, milieu en plantgezondheid Sierteelt bij LTO Glaskracht Nederland.
Een collectief kan bestaan uit twee samenwerkende glastuinders, maar er hebben zich ook grotere groepen aangemeld. Die bekijken of ze een bundeling aan kunnen gaan met een waterzuiveringsinstallatie waar ze al via het riool restwater aan leveren.
Verschillend
'Ook is de kwaliteit van de aanmeldingen verschillend', geeft Aerts aan. Er zitten plannen met een goed fundament bij, maar ook minder doordachte.
LTO Glaskracht Nederland noemt de animo voor collectieve waterzuivering goed. 'Het toont ook aan de glastuinders willen samenwerken.'
Langer de tijd
Glastuinbouwbedrijven die hun afvalwater collectief gaan zuiveren, krijgen tot 2021 de tijd om dit op poten te zetten. Dat is drie jaar langer dan bedrijven die de zuivering individueel oppakken.
Die bedrijven moeten hun afvalwater per 1 januari 2018 voor 95 procent zuiveren van gewasbeschermingsmiddelen.
80 procent geschikt
De inschatting is dat 80 procent van de glastuinbouwbedrijven zich leent voor een collectieve aanpak van de waterzuivering.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, P.O.A.
-
Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
-
Iseki Tractor, compact TU1700 (LH) #694498
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HA) #692290
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Vrijdag31° / 17°20 %
-
Zaterdag29° / 19°55 %
-
Zondag22° / 14°20 %