Henk Pol uit Uffelte bouwde al eerder een strokenfrees voor veengrond. De strokenfrees was bedoeld om het ploegen als hoofdgrondbewerking te vervangen. De machine bewerkt stroken van circa 15 centimeter breed. Strokenfrezen passen binnen het concept van niet-kerende grondbewerking (NKG).
Voordeel van NKG is dat het bodemleven in de bouwvoor nauwelijks wordt verstoord. Het heeft een gunstige uitwerking op de bodemstructuur, beperkt de verliezen van organische stof, zorgt voor een betere benutting van de mineralen en komt de algehele bodemvruchtbaarheid ten goede. Bovendien blijft de draagkracht van de grond beter.
Pol ziet de ondergrondse ploeg ook als een vorm van NKG. Deze wijze van grondbewerking remt volgens hem de nitrificatie, waardoor stikstofverliezen zijn te beperken.
De oud-melkveehouder uit Drenthe denkt dat de machine vooral geschikt is voor de inzaai van mais in grasland. Na de mais weer gras. Dat zou kunnen met doorzaaien.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH MAXXUM 115
2014, P.O.A.
-

Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8 (ZIJ) #781622
Gebruikt, P.O.A.
-

Cappon onbekend
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag26° / 20°0 %
-
Donderdag22° / 16°0 %
-
Vrijdag23° / 14°5 %

















