Natuurmonumenten vergast geen ganzen
Natuurmonumenten weerspreekt vrijdag op haar eigen website dat de organisatie ganzen wil vergassen in het Naardermeer.
Volgens Natuurmonumenten circuleert op internet een bericht dat dit suggereert. Dit is onjuist, zegt de natuurorganisatie. Zij neemt niet zelf het initiatief om ganzen te doden ten gunste van andere vogels.
Wel werkt Natuurmonumenten mee aan een gezamenlijke oplossing voor de grote aantallen ganzen die de belangen schaden van boeren, met vergassen van ganzen als een van de toepassingen.
Duivels
Het argument daarvoor is dat er in Nederland geen maatschappelijk en politiek draagvlak bestaat voor het oneindig financieel compenseren van boeren met schade door toedoen van ganzen, stelt Natuurmonumenten.
Voor de organisatie is het een duivels dilemma om mee te doen aan provinciaal beleid. Dit doet zij alleen onder strikte voorwaarden zoals winterrust voor trekkende ganzen en preventieve maatregelen zoals aanpassingen in het landschap.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER MY2026 (LIE) #781565
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER MY2026 (HAE) #781520
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (BEN) #781548
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra Q285 trekker
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Weer
-
Vrijdag25° / 10°0 %
-
Zaterdag27° / 13°0 %
-
Zondag27° / 13°0 %














