Nieuwe manier hakselen voor meer melk
AgruniekRijnvallei introduceert in samenwerking met Claas-importeur Kamp de Wild een nieuwe manier van mais hakselen in Nederland, het Shredlage-hakselen. Volgens Amerikaans onderzoek neemt hierdoor de melkproductie toe
Bij Shredlage-hakselen is de haksellengte groter dan bij het traditionele hakselen. Om ervaring op te doen met deze manier van hakselen legt AgruniekRijnvallei een aantal Shredlage-demokuilen aan.
Woensdag werd de eerste demokuil aangelegd bij melkveehouder Jos Siebes in Laag-Keppel. Dit is de eerste keer dat deze manier van hakselen in Nederland wordt toegepast. Shredlage-hakselen is komen overwaaien vanuit de Verenigde Staten.
Korrelkneuzer
Het grote verschil met traditioneel hakselen is de grote haksellengte van 26 tot 30 millimeter en de speciaal ontworpen korrelkneuzer die de snijmais zeer intensief bewerkt. De korrel wordt hierdoor meer verkleind en de plant wordt meer uit elkaar getrokken.
Uit Amerikaans onderzoek blijkt dat de koe het zetmeel en de plant beter kan verteren en dat de mais een bepaalde ‘structuurwerking’ houdt. Hierdoor blijft de pens efficiënter functioneren en neemt de productie toe.
Demokuilen
Komend winterseizoen kijkt AgruniekRijnvallei wat de effecten zijn onder Nederlandse omstandigheden: hoe reageren de koeien op de mais en wat voor invloed heeft deze innovatie op de productie?
Om ervaring op te doen met deze manier van hakselen worden er op verschillende locaties Shredlage-demokuilen aangelegd. Naast de kuil in Laag-Keppel worden er komende week nog twee demokuilen aangelegd, een in Aalten en een in Sinderen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Frontgewicht 1050KG
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X370 ZITMAAIER INCL 48A MAAIDEK (HIL) #692964
Gebruikt, € 8.215
-

Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, P.O.A.
-

Grasshopper 524V42 Zeroturn
2020, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zondag25° / 13°0 %
-
Maandag27° / 13°0 %
-
Dinsdag26° / 14°0 %












