Project: betere bodem met reststromen
Wageningen UR wil een onderzoeksproject starten naar bodemverbetering met behulp van organische reststromen. Ondernemingen die daarvoor grondstoffen kunnen leveren, wordt gevraagd mee te doen.

Bij organische reststromen denken de onderzoekers aan allerlei afvalstoffen, variërend van compost tot verenmeel. Voorwaarde is dat ze bruikbaar zijn voor bodemverbetering in de landbouw.
Waarde verhogen
Het Wageningse project moet duidelijk maken waaraan het organisch materiaal moet voldoen. Ook wordt gekeken hoe de waarde van die restproducten kan worden verhoogd.
Wageningen UR zoekt nu bedrijven met organische reststromen om samen in een publiek private samenwerking (PPS) aan de slag te gaan. Bij de topsector Agri & Food wordt financiële ondersteuning aangevraagd.
Weerbare bodem
De verwachting is dat het gebruik van organisch materiaal de weerbaarheid van de bodem tegen diverse schimmel- en aaltjesziekten kan verhogen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 309 CA
1998, P.O.A.
-
New Holland T6.140
2017, P.O.A.
-
Weidesleep 5 mtr.
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Woensdag21° / 8°20 %
-
Donderdag19° / 13°60 %
-
Vrijdag18° / 12°70 %