'Wesp heeft last van het weer'
Het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen heeft geen directe invloed op de sterk wisselende wespenpopulatie. Volgens bioloog Arnold van Vliet van de Wageningen UR hebben de insecten veel meer last van slecht weer, meldt Omroep Gelderland.
Tegen het Reformatorisch Dagblad zegt de Wageningse wespendeskundige dat het aantal wespen niet structureel daalt. Wel zijn er grote schommelingen, maar die komen door het weer, zegt Van Vliet.
De bioloog legde de weerstatistieken naast de wespenpopulatie. Daaruit bleek dat de insecten erg gevoelig zijn voor zware regenval. 80 procent van de wespen keert na veel neerslag niet terug naar het nest, dat daardoor verdwijnt. 'Mogelijk raken ze gedesoriënteerd', zegt de bioloog.
Tegenstanders van gewasbeschermingsmiddelen zeggen dat wespen vooral last hebben van insecticiden, maar volgens Van Vliet zijn daar geen aanwijzingen voor.
Normaal wespenseizoen
In augustus trekken de wespen er weer op uit. De bioloog verwacht 'een normaal wespenseizoen', al kan het per regio verschillen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Vari-Europal 5 (LIE) #692629
Gebruikt, € 7.000
-

Fella TLKC 3160 achtermaaier
2015, € 11.750
-

Steyr 6185 CVT
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Dinsdag15° / 6°25 %
-
Woensdag16° / 4°0 %
-
Donderdag16° / 3°0 %












