'Robot en weidegang goed te doen' (video)
Weidegang en een melkrobot zijn prima te combineren. Die ervaring hebben Tonny en Jasper Groot Koerkamp uit Harfsen. 'Wel is het de kunst om voldoende gras in de koe te krijgen.'
Vader en zoon melken sinds 2012 120 melkkoeien op twee melkrobots. Ze hebben daarbij een huiskavel van 27,5 hectare, in totaal hebben ze 90 hectare tot hun beschikking.
Daarbij doen ze mee aan project 'Robot & weiden'. 'Een project waarbij deelnemers met elkaar gaan zoeken naar hoe je de robot en het weiden het best kunt combineren', legt Tonny Groot Koerkamp uit.
Liters en voldoende gras
'De kunst daarbij is om voldoende gras in de koeien te krijgen en hier het aantal melkingen, de liters, bij te houden', vervolgt hij.
Op hun bedrijf kunnen de koeien vanaf 's morgens 6 uur de weidepoort passeren en mogen de gemolken koeien de wei in. Vervolgens mogen de dieren tot 12 uur in de wei lopen.
Controlemoment
Bij deze vorm van siëstabeweiding gaan de poorten om 17 uur open en moeten de koeien om 22 uur weer binnen zijn. Die binnenkomst is ook direct een controlemoment.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 7600 (ZIJ) #696750
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 1570 INCL 72" RD MAAIDEK (MOL) #781072
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 3033R compacttrekker (MAA) #776890
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6150M 40KM AQ+ (SMI) #705011
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Weer
-
Dinsdag24° / 17°5 %
-
Woensdag25° / 15°5 %
-
Donderdag28° / 15°0 %

















