AFM: banken waren te langzaam
De Autoriteit Financiële Markten (AFM) is niet tevreden over de snelheid waarmee banken de in het mkb uitgegeven rentederivaten hebben herbeoordeeld. Dat blijkt uit een dinsdag gepubliceerde rapportage.
Zes banken moeten ongeveer 17.600 rentederivaten, die lopen bij 14.316 MKB-ondernemingen, herbeoordelen om te zien of de dienstverlening passend en zorgvuldig is geweest.
Eind 2014 was 55 procent van de dossiers van kwetsbare klantgroepen herbeoordeeld en ongeveer 15 procent van het totaal. De AFM vindt dat banken verder hadden moeten en kunnen zijn.
Nu pas afgerond
De banken hadden aanvankelijk toegezegd eind 2014 de herbeoordeling van alle contracten van kwetsbare klantgroepen afgerond te hebben. Die hebben ze nu in het eerste kwartaal van 2015 afgerond.
De kwaliteit van de herbeoordelingen is aanmerkelijk verbeterd en is op dit moment over het algemeen voldoende. Dat geeft volgens de AFM het vertrouwen dat de banken de herbeoordeling op een goede wijze zullen afronden.
Eindrapport in 2016
Door steekproeven bewaakt de AFM de kwaliteit van de geboden oplossingen. In het eerste kwartaal van 2016 komt een eindrapport uit over de herbeoordelingen en de geboden oplossingen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Ford 8630 Power Shift
Gebruikt, € 29.500
-

Kubota M7042 4 WD trekker
2018, P.O.A.
-

Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
-

Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Zaterdag13° / 6°50 %
-
Zondag15° / 5°20 %
-
Maandag17° / 8°70 %















