Negatieve waarde swaps is 2,7 miljard
De negatieve waarde van rentederivaten in het midden- en kleinbedrijf is op dit moment 2,7 miljard euro. Minister Jeroen Dijsselbloem (Financiën) meldt dat aan de Tweede Kamer.
Volgens de bewindsman hebben de ondernemers zo’n 17.000 derivaten met een gemiddelde negatieve waarde van ongeveer 157.000 euro per derivaat. Die cijfers zijn aangeleverd door de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
De AFM wil dat de banken hun klanten goed voorlichten en, in geval van problemen, een ‘passende’ oplossing aanbieden. De banken zijn daar inmiddels op aangesproken, aldus de toezichthouder.
Rabobank voorop
Het Financieele Dagblad meldt vandaag dat Rabobank en ABN Amro met respectievelijk 8.000 en 6.000 bij het midden- en kleinbedrijf uitstaande derivaten koploper zijn. Deutsche Bank is de enige andere relatief grote speler.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra voorlader consoles
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 175 trekker (BRU) #708889
Gebruikt, P.O.A.
-

Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (HIL) #775455
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam











