Varkensvlees weer welkom in Rusland
Binnenkort is er weer varkensvlees welkom in Rusland. De Europese commissie heeft hierover een akkoord bereikt.
Dat meldt het Financieele Dagblad. Rusland stelde in januari 2014 een importverbod voor Europees varkensvlees in, nadat in Litouwen wilde varkens met Afrikaanse varkenspest werden gevonden.
Deze ziekte was hoogstwaarschijnlijk afkomstig uit Rusland. Doordat de ziekte daarmee de EU was binnengedrongen, kon die geen exportcertificaat meer afgeven waarin staat dat de EU vrij is van de Afrikaanse varkenspest. Een eis van Rusland.
Bijna 70.000 ton
In 2013 ging in totaal zo'n 55.000 ton varkensvlees naar Rusland. Verder ging er 10.000 tot 15.000 ton naar Kazachstan en Wit-Rusland. Omdat deze landen samen met Rusland een douane-unie vormen, gooiden ook zij hun grenzen dicht.
Volgens de Centraal Organisatie voor de Vleessector is met deze uitvoer voor de Nederlandse bedrijfstak een geldbedrag gemoeid van 2 tot 3 miljoen euro per week.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-

John Deere 6115R trekker (ETT) #689650
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (HIL) #692704
Gebruikt, € 5.247
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Zaterdag12° / 7°95 %
-
Zondag10° / 6°95 %
-
Maandag11° / 6°90 %















