BAI: 3,83 miljoen ton consumptieaardappelen
De oogst van consumptieaardappelen in Nederland komt dit jaar uit op 3,83 miljoen ton. Dat meldt Bureau Aardappelmarkt Informatie (BAI) op basis van een enquête.
De productie is ruim 8,5 procent groter dan in 2012 en 2013 toen ongeveer 3,5 miljoen ton werd geoogst. Ten opzichte van oogstjaar 2011 is het een daling van 2 procent.
Vergeleken met 2013 is het areaal consumptieaardappelen gestegen van ongeveer 71.000 naar 73.500 hectare.
52 ton per hectare
De gemiddelde bruto opbrengst is vergeleken met vorig jaar gestegen van 49 ton per hectare naar ruim 52 ton per hectare. Van de totale bruto opbrengst is 72 procent bestemd voor de verwerkende industrie, geeft BAI aan.
Van de bruto opbrengst is medio november 36 procent (1,37 miljoen ton consumptieaardappelen) afgeleverd, af land en uit de schuur, tegenover ongeveer 1,28 miljoen ton medio november vorig jaar.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (BEN) #692318
Gebruikt, € 4.148
-

Pöttinger HIT 910NZ schudder
2013, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HEN) #692290
Gebruikt, € 3.950
-

Kuhn FC883-FF vlindermaaier
2014, P.O.A.
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Woensdag9° / 2°20 %
-
Donderdag4° / -1°10 %
-
Vrijdag4° / 0°60 %












