LTO: plannen EZ kunnen krachtdadiger
LTO Nederland is blij met de waardering die het kabinet uitspreekt voor de land- en tuinbouw. Maar volgens voorzitter Albert Jan Maat moet die wel leiden tot een krachtdadiger en positiever beleid.

'De Troonrede verwoordt prima ambities voor het bedrijfsleven. Maar helaas voegen de ministeries nog te weinig de daad bij het woord', oordeelt Maat.
Lastenverzwaring
Maat noemt onder meer de in het Belastingplan 2015 aangekondigde lichte verhoging van de energiebelasting. 'Dat leidt tot een lastenverzwaring die de exporterende sectoren op achterstand zet.'
Het stoort LTO ook dat het groene onderwijs door het ministerie van Economische Zaken (EZ) sterker wordt gekort dan de onderwijsinstellingen die onder het ministerie van OCW vallen. 'Onbegrijpelijk', oordeelt de voorzitter.
Hij verwerpt het standpunt van EZ dat extra exportpromotie binnen de Europese Unie uit het landbouwbudget moet worden betaald. Volgens hem was dat niet de bedoeling.
Sigaar uit eigen doos
'Afgesproken was dat de lasten gezamenlijk zouden worden gedragen. Nu krijgen sectoren die lijden onder de Russische boycot een sigaar uit eigen doos', benadrukt Maat in zijn reactie op de Troonrede.
LTO zal er bij de Tweede Kamer op aandringen om het beleid van Economische Zaken bij te sturen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kverneland Ploeg 150B Variomat (LH) #24474
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z335e (HA) #24027
Gebruikt, € 4.338
-
Kubota BX231 compact traktor met maaier
Gebruikt, € 14.750
-
PZ TK300 kneuzer
Gebruikt, € 675
Vacatures
Toezichthouder agrarisch
Waterschap Hollandse Delta - Eindhoven
(Aankomend) docent (-onderzoeker) voor de opleiding Innovatieve Plantenteelt
Hogeschool Van Hall Larenstein - Leeuwarden
Financieel Bedrijfseconomisch Specialisten Akker-, Tuin- en Landbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
(JUNIOR) ASSISTENT ACCOUNTANT AGRARISCH (M/V)
Woldendorp BV - Bedum (Het Hogeland)
Bedrijfsleider
Bongers’ Agro BV - Langenboom, Nederland
Weer
-
Maandag21° / 9°10 %
-
Dinsdag21° / 11°10 %
-
Woensdag21° / 12°20 %