Afwijkende groenten in diervoer
Drie Limburgse voerfabrikanten gaan groenten met een schoonheidsfoutje verwerken tot hoogwaardige diervoeders.
De afwijkende groenten die de fabrikanten willen gebruiken zijn afkomstig uit de glastuinbouwgebieden rondom Venlo. Normaal verdwijnen deze groenten naar bedrijven voor compostering of energiewinning.
De voerfabrikanten Dinnissen Process Technology in Sevenum, Nijssen Granico in Veulen en Vitelia Voeders in Oirlo willen de mineralen uit de groenten optimaal benutten. Zij gaan technieken ontwikkelen om de voedingsstoffen te kunnen gebruiken in diervoer.
Biggen en kuikens
De nieuwe grondstoffen kunnen volgens de voerfabrikanten concurreren met ingrediënten die nu worden gebruikt in diervoerders voor onder meer huisdieren of jonge biggen en kuikens.
Dinnissen, Nijssen en Vitelia ontvingen van de provincie Gelderland een innovatiesubsidie voor de hergebruik van afwijkende groenten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 716 S4 Power Plus
2018, P.O.A.
-
Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2011, P.O.A.
-
JOHN DEERE 3039R COMPACTTREKKER (HIL) #694696
Gebruikt, P.O.A.
-
Case Magnum 225
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Vrijdag12° / 9°95 %
-
Zaterdag12° / 7°95 %
-
Zondag11° / 7°95 %