ANOG verder met bijenproject
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen (ANOG) vervolgt het bijenproject 'Bijen op de akkers'. Samen met de Vlinderstichting legt ze op twee plaatsen tweejarige akkerranden aan.
In Oost-Groningen is de bijensterfte hoog, onder meer door een tekort aan stuifmeel in het vroege voorjaar en najaar.
Akkerranden
De vereniging legde bij vier verschillende boeren akkerranden van 1 hectare aan met een bloemenmengsel voor betere overlevingskansen van bijen.
Volgens ANOG zijn de imkers zeer tevreden. ‘De bijenvolken zijn gegroeid en zijn nog steeds vitaal', stelt Monique Mellema van ANOG.
Erfbeplanting
Bloeiende akkerranden kunnen de bij helpen, maar zijn niet voldoende voor het voedselaanbod. Daarvoor moet ook gekeken worden naar erfbeplanting, gewasmiddelenkeuze en gewassen, concludeerde het Louis Bolk Instituut na veldonderzoek in Oost-Groningen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
-
POTTINGER HIT 910 AZ
2010, P.O.A.
-
Castel Garden XM140 HD
2020, P.O.A.
-
Lemken Ploeg Vari-Opal 7 (MM) #510226
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Woensdag32° / 18°65 %
-
Donderdag23° / 15°20 %
-
Vrijdag24° / 11°15 %