ANOG verder met bijenproject
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen (ANOG) vervolgt het bijenproject 'Bijen op de akkers'. Samen met de Vlinderstichting legt ze op twee plaatsen tweejarige akkerranden aan.
In Oost-Groningen is de bijensterfte hoog, onder meer door een tekort aan stuifmeel in het vroege voorjaar en najaar.
Akkerranden
De vereniging legde bij vier verschillende boeren akkerranden van 1 hectare aan met een bloemenmengsel voor betere overlevingskansen van bijen.
Volgens ANOG zijn de imkers zeer tevreden. ‘De bijenvolken zijn gegroeid en zijn nog steeds vitaal', stelt Monique Mellema van ANOG.
Erfbeplanting
Bloeiende akkerranden kunnen de bij helpen, maar zijn niet voldoende voor het voedselaanbod. Daarvoor moet ook gekeken worden naar erfbeplanting, gewasmiddelenkeuze en gewassen, concludeerde het Louis Bolk Instituut na veldonderzoek in Oost-Groningen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6195M trekker AQ+ (MOL) #28683
Gebruikt, € 133.500
-

KUHN GF 13002 SCHUDDER
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 215 trekker (LIE) #778489
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 trekker (EMA) #782221
Gebruikt, € 161.500
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Zaterdag20° / 15°20 %
-
Zondag18° / 14°70 %
-
Maandag18° / 12°15 %












