CDA: opheldering destructietarief Rendac
Veehouders kunnen door de overname van Vion Ingredients, waar destructiebedrijf Rendac deel vanuit maakt, voor hogere destructietarieven komen te staan. CDA heeft hierover vragen gesteld aan staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ).

De overname van Vion Ingredients, door Darling International, is afgerond. LTO Nederland en de Nederlandse Vakbond Varkenshouders (NVV) vrezen dat de komende jaren de destructietarieven worden verhoogd.
Monopolie
Tweede Kamerlid en CDA-woordvoeder Jaco Geurts deelt deze zorgen. ‘Darling International is een groot beursgenoteerd bedrijf. De mogelijkheid bestaat dat zij de monopolie-positie van Rendac willen gebruiken.'
Mogelijk worden onder druk van de aandeelhouders volgens hem de destructietarieven de komende jaren extra verhoogd.
Darling
Geurts wil van Dijksma weten of zij al akkoord is gegaan met het verhogen van de destructietarieven voor 2014. Ook wil hij weten welke contracten de Nederlandse overheid met Darling International, VION Ingredients of aan VION gelieerde bedrijven heeft.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-
Castel Garden XM140 HD
2020, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %