'NB-wet vertraagt verduurzaming Brabant'
De impasse in de vergunningverlening voor de Natuurbeschermingswet hindert de verduurzaming van de veehouderij in Noord-Brabant. De provincie betreurt het dat boeren daardoor langer in onzekerheid blijven over ontwikkelingsruimte.
Door recente uitspraken van de Raad van State over de vergunningverlening met het oog op de Natuurbeschermingswet kunnen veel veehouders momenteel geen vergunning krijgen om hun bedrijf uit te breiden.
'Boeren die ontwikkelruimte willen verdienen door duurzamer te werken, blijven nu langer in onzekerheid over de mogelijkheden daartoe', verkaart gedeputeerde Johan van den Hout.
Mogelijkheden ingeperkt
De mogelijkheden van de provincie om Natuurbeschermingswetvergunningen te verlenen, zijn als gevolg van de uitspraken drastisch ingeperkt. De gewenste transitie naar een duurzame Brabantse veehouderij loopt daardoor vertraging op.
‘Dit is een zorgelijke ontwikkeling, juist omdat we begin dit jaar met een groot aantal partijen overeenstemming hebben bereikt over de gewenste ontwikkeling van de veehouderij in Noord-Brabant', vindt Van den Hout.
'Door de aanscherping van de vergunningscriteria worden ook duurzaam werkende boeren die willen uitbreiden nu belemmerd. Dat is frustrerend.’
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6610
2000, P.O.A.
-

Vicon DMP3001TC achtermaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (STE) #691830
Gebruikt, € 3.289
-

Grasshopper 524V42 Zeroturn
2020, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Zaterdag8° / 3°20 %
-
Zondag9° / 6°20 %
-
Maandag6° / 3°10 %












