Goed oogstwerk suikerbieten
Bij een controle in de Noordoostpolder op het oogstwerk van suikerbieten blijkt dat het gemiddelde bietverlies beperkt blijft tot 1,4 ton per hectare.

In het kader van campagne 'Hele kop en geen groen' controleerde Suiker Unie deze week in de Noordoostpolder het oogstwerk van enkele rooimachines. Uit de resultaten blijkt dat loonwerkers en bietentelers hun best doen om de oogstverliezen te beperken.
Het gemiddelde bietverlies blijft beperkt tot 1,4 ton per hectare, variërend van 0,7 ton tot 2,0 ton. De oogstomstandigheden waren tijdens de controle vrij gunstig.
Applicatie
Voor het zelf beoordelen van de oogstverliezen ontwikkelde het IRS een app. Deze applicatie geeft bietentelers ook aanwijzingen voor het beperken van kopverliezen en puntbreuk.
Cosun meldt dat in het westen en zuidwesten na een moeilijke periode weer kan worden gerooid. De natte omstandigheden maken het rooien op de lichte gronden nog moeizaam. Zwaardere gronden zijn over het algemeen draagkrachtiger.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger schudder HIT V 11100
Nieuw, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 3038E (EL) #27652
Gebruikt, € 24.550
-
John Deere Tractor, compact 3025 E (WD) #24160
Gebruikt, € 19.250
-
John Deere Tractor 6 130R TREKKER (EL) #28431
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Veldmedewerker
Collectief Lopikerwaard - Polsbroekerdam, Lopik
Gezocht: biologische boer / opvolger bedrijf
Land van Ons - Ransdaal, Voerendaal
Aardappelkweker/aardappelveredelaar
Doornbos Werving & Selectie - Noordoostpolder
Werkplaatsmonteur
Van der Sluis - Ens (Noordoostpolder)
Weer
-
Maandag10° / 8°75 %
-
Dinsdag9° / 4°90 %
-
Woensdag8° / 6°85 %