Verwachting suikeroogst iets hoger
De landelijke gemiddelde suikeropbrengst komt naar verwachting uit op 12,6 ton. Dit blijkt uitberekeningen van Suiker Unie op basis van groeimodellen van het IRS.
De verwachte opbrengst is 0,1 ton hoger dan de prognose in juli. Volgens Suiker Unie heeft het zonnige weer van de maand augustus hieraan bijgedragen.
Bij de verwachte suikeroogst speelt de droogte een belangrijke rol, meldt Suiker Unie. In droogtegevoelige gebieden wordt de prognose negatief beïnvloed door vochtgebrek.
Flevoland
In gebieden waar droogte minder een rol speelt is de opbrengstverwachting behoorlijk naar boven bijgesteld. Een voorbeeld hiervan is Flevoland.
Historisch gezien is het in jaren niet meer zo droog geweest. De agrarische dienst van Suiker Unie verwacht dat als de droogte aanhoudt, de groei in steeds meer gebieden achterblijft.
Beneden gemiddeld
De oogstprognose van 12,6 ton is 0,9 ton minder dan de gemiddelde productie in 2012 en ook 0,3 ton minder dan het vijfjarig gemiddelde.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland T6.160 (REU) #691193
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (STE) #49806
Gebruikt, € 3.289
-

Kverneland KKLD100-200
2011, P.O.A.
-

John Deere 6610
2000, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag13° / 6°45 %
-
Dinsdag14° / 10°10 %
-
Woensdag16° / 10°15 %













