FloraHolland: naar volledige zelfkeur
Bloemenveiling FloraHolland gaat voor de afzet via de klokken op de exportlocaties in het najaar over op volledige zelfkeur door telers. Dat heeft het bedrijf vandaag bekendgemaakt.
Telers willen steeds meer eigen regie op hun afzet en daar hoort een volledige verantwoordelijkheid over de aanvoerinformatie bij, zegt een woordvoerder van FloraHolland.
Voor klanten moet dit de betrouwbaarheid van de informatie vergroten. 'In de huidige situatie zijn ze daarover nog onvoldoende tevreden', aldus FloraHolland.
Kopen op afstand
Klanten van de bloemenveiling kopen steeds meer in op afstand en zien de partijen niet meer zelf. Zij moeten dus volledig kunnen vertrouwen op de aanvoerinformatie.
Het nieuwe beleid is een vervolg op de pilot die met de productgroep Alstroemeria heeft plaatsgevonden. De invoering vindt stapsgewijs en per productgroep plaats.
Herkeuring
FloraHolland gaat zich richten op het herkeurproces en stopt met de huidige manier van keurcontroles.
'Dat deze manier van controleren niet meer aansluit op de wensen en eisen van de markt, bewijst de afzet via Connect. Daar is betrouwbaarheid van informatie een vanzelfsprekendheid en leidt vrijwel nooit tot discussies.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE 6 155M TREKKER (EMA) #90164
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 409 Vario
2000, P.O.A.
-
John Deere X167 zitmaaier (ZAN) #65695
Gebruikt, € 5.247
-
Challenger MT765 (SOM) #691780
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag20° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 12°30 %
-
Zondag21° / 9°0 %