Vijf bedrijven lichten FloraHolland op
Vijf bedrijven hebben in februari FloraHolland proberen op te lichten door transacties met het failliet verklaarde groothandelsbedrijf Ciccolella voor te wenden.
In totaal gaat het om een bedrag van iets minder dan 1 miljoen euro, zegt financieel directeur Erik Leeuwaarden van FloraHolland.
Van de vijf zijn twee telers lid van de coöperatie FloraHolland. De andere drie zijn contractzenders. 'Met hen doet FloraHolland geen zaken meer', geeft Leeuwaarden aan.
Sancties
Wat de sancties voor de twee leden zijn, is nog niet duidelijk. Die kunnen een boete krijgen, worden geschorst of hun lidmaatschap wordt opgezegd.
De vijf frauderende bedrijven beweerden bloemen en planten te hebben geleverd aan Ciccolella en maakten aanspraak op de betalingszekerheid van FloraHolland.
Omdat het failliete Ciccolella zijn betalingsverplichtingen niet kon nakomen, moest FloraHolland de telers betalen voor hun geleverde goederen.
Lager
Het bedrag dat met de zwendel is gemoeid, is volgens Leeuwaarden lager dan aanvankelijk gedacht. Eerder ging de bloemenveiling ervan uit dat het om meer dan 2 miljoen euro ging.
Intern onderzoek wijst uit dat het aantal sierteeltbedrijven dat FloraHolland probeerde op te lichten, kleiner is dan werd aangenomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Walker MT25I-32
2018, P.O.A.
-

Toro ZS5000
Gebruikt, P.O.A.
-

Cappon 3-schaar ploeg UNV-2 (WOL) #785134
Gebruikt, P.O.A.
-

AKPIL Scorpio S cultivator/woeler
Gebruikt, € 10.750
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Maandag13° / 8°65 %
-
Dinsdag12° / 6°5 %
-
Woensdag10° / 4°5 %















