Meer winst voor Avebe
Avebe heeft in boekjaar 2011-2012 een netto resultaat geboekt van 32,1 miljoen euro bij een omzet van 595,5 miljoen euro.
Het netto resultaat steeg met ruim 60 procent ten opzichte van boekjaar 2010-2011. Toen kwam de winst uit op 19,8 miljoen euro en was de omzet 565,3 miljoen euro.
In totaal verdiende Avebe 76,94 euro per ton aardappelen en dat is bijna 10 euro meer dan het voorgaande jaar. Het grootste deel van de winst gaat naar de leden van de coöperatie via de uitbetaling over de geleverde aardappelen en een nabetaling uit het resultaat.
Bovengemiddelde prestatieprijs
Volgens bestuursvoorzitter en directeur Bert Jansen hebben gunstige prijsontwikkelingen, in combinatie met een goed verkoopvolume, bijgedragen aan de goede resultaten van Avebe. 'Daardoor hebben we een bovengemiddelde prestatieprijs gerealiseerd.'
De ledenraad van Avebe komt in de jaarvergadering van december 2012 met een voorstel om een bedrag van 12,5 miljoen euro aan de leden uit te keren. Dat is ongeveer 135 euro per volgeleverd aandeel.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Vicon Frontmaaier (trommelmaaier)
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland Enduro 3000 (HAE) #145290
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE 3039R COMPACTTREKKER (HIL) #694696
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland 3300S ploeg 4+1 (LIE) #20949
Gebruikt, € 25.000
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Donderdag15° / 10°15 %
-
Vrijdag14° / 10°10 %
-
Zaterdag13° / 6°5 %