Avebe sluit campagne af
Aardappelzetmeelconcern Avebe heeft de verwerkingscampagne van oogst 2011 beëindigd. Afgelopen weekeinde zijn bij de fabrieken in Ter Apelkanaal en Gasselternijveen de laatste aardappelen aangevoerd.
De verwerking is voorspoedig verlopen. Het gemiddelde onderwatergewicht is uitgekomen op 478 gram, wat overeenkomt met het meerjarig gemiddelde. De zetmeelopbrengst was per hectare hoger dan van oogst 2010.
Het tarracijfer is ruim een 0,5% hoger dan gemiddeld. Veel partijen aardappelen bleken afgelopen herfst slecht houdbaar en zijn met voorrang verwerkt. Dit werd vooral veroorzaakt door de weersomstandigheden tijdens de oogst die niet optimaal waren.
Week eerder
De campagne van Avebe begon maandag 8 augustus. Dat was een week eerder dan normaal vanwege de aanhoudende grote vraag naar de producten van Avebe. De voorraden aardappelzetmeel waren tot een minimum gedaald.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 360M 540rpm
2015, P.O.A.
-
Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH MAXXUM 125 CVX DRIVE
Gebruikt, P.O.A.
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Donderdag22° / 16°25 %
-
Vrijdag26° / 13°0 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %