Prijs voor Wageningse studenten
Studenten van Wageningen UR hebben gisteren in Parijs een internationale prijs gewonnen met een vleesvervanger op basis van lupine.
De studenten ontvingen de EcoTrophelia Europe voor hun product met de naam Chef.Lupin. Dit is gemaakt van gefermenteerde lupine en verrijkt met havervlokken. Daarmee is het een eiwitrijk product dat tegelijkertijd een belangrijke bron is van vezels, ijzer en andere mineralen.
Milieu
De ontwikkelaars hebben niet alleen bij de ingrediëntensamenstelling rekening gehouden met het milieu, ook de verpakking en het productieproces zorgen ervoor dat de uitstoot van broeikasgassen bij Chef.Lupin tienmaal lager is dan bij een vergelijkbaar vleesproduct.
Aan de prijs is een bedrag van € 8.000 verbonden. De finale van de EcoTrophelia vond plaats tijdens de internationale voedingsbeurs SIAL in Parijs.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (WD) #27416
Gebruikt, € 5.644
-
Kuhn FC313-F frontmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (MM) #692930
Gebruikt, € 6.950
-
John Deere Tractor 6R 175 (BS) #164810
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %