Zorgen blijven voor glasgroentetelers
In het eerste halfjaar van 2012 bleef de productie van glasgroenteproducten achter bij vorig jaar. De prijzen van glasgroente geven het eerste halfjaar een wisselend beeld, blijkt uit cijfers van het LEI.
De prijzen waren iets beter dan in 2011 (uitgezonderd losse tomaten en aubergine), maar liggen over het algemeen onder het niveau van de periode 2006-2008.
De productiehoeveelheden liepen in het derde kwartaal van 2012 wel op, maar liggen nog iets onder het niveau van vorig jaar.
Prijsvorming
De prijsvorming in de laatste maanden kwam, mede hierdoor, bij komkommer, paprika en aubergine onder druk te staan. Kostenstijgingen voor arbeid zijn beperkt; voor energie is dit afhankelijk van de bedrijfssituatie.
Sommige bedrijven kampen met lastenverzwaring door (aanvullende) financiering.
Gemiddeld bedrijf
Hoe een en ander uitpakt voor het gemiddelde glasgroentebedrijf over heel 2012, wordt eind december duidelijk. Dan presenteert het LEI de jaarcijfers.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
AS Motor AS 65 4T B&S (MID) #28588
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
-
JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (MOL) #692321
Gebruikt, € 4.999
-
JOHN DEERE X380 ZITMAAIER - 54A MAAIDEK (MID) #692958
Gebruikt, € 8.545
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag20° / 12°30 %
-
Zondag21° / 9°0 %
-
Maandag22° / 8°0 %