Meeste melkgeiten en melkschapen niet geënt
Slechts 20% van de melkgeiten en -schapen is op dit moment gevaccineerd tegen Q-koorts. Dat meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
Alle melkgevende schapen en geiten en de dieren op opfokbedrijven moeten uiterlijk 1 augustus 2012 zijn gevaccineerd tegen Q-koorts. Deze plicht geldt ook voor publieksbedrijven, zoals kinderboerderijen.
Veehouders die hun dieren op 1 augustus 2012 nog niet volledig hebben geënt, krijgen te maken met bestuurdwang. Dat betekent dat de NVWA de vaccinatie uitvoert op kosten van de houder.
Vaccinatiekosten
Die vaccinatiekosten kunnen oplopen tot ruim € 7000 voor bedrijven met 1000 dieren. De veehouder krijgt verder een proces-verbaal voor het niet tijdig vaccineren van zijn dieren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HG) #692301
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Tractor 6150R (BV) #57088
Gebruikt, P.O.A.
-
ST1620
Gebruikt, € 2.500
-
John Deere Tractor 6534 (MD) #4389
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %