Bleker: Brusselse mededeling verrast niet
De mededeling dat de Europese Commissie een procedure tegen Nederland begint over de Hedwigepolder, verraste EL&I-staatssecretaris Henk Bleker niet.
'Ik heb er begrip voor, maar ik hoop dat de Commissie ook begrip heeft voor de situatie hier, met een demissionair kabinet', gaf de bewindsman gisteren aan.
De komende maanden staat hij klaar om antwoord te geven op alle mogelijke vragen die er in Vlaanderen en Brussel over het afgesproken natuurherstel in het Westerscheldegebied kunnen zijn.
Geen nieuw besluit
'Het besluit van het kabinet is duidelijk. Wij nemen geen nieuw besluit meer, dat is aan het nieuwe kabinet. En ook dat zal ik toelichten aan Vlaanderen en de Europese Commissie', benadrukt Bleker.
Volgens afspraken uit 2005 tussen Nederland en Vlaanderen moet Nederland de polder onder water zetten om zo natuurschade, die is veroorzaakt door het uitdiepen van de vaargeul van de Westerschelde, te herstellen.
Deels ontpolderen
Alternatieve scenario's zoals het deels ontpolderen van het gebied kregen steun uit Brussel, maar niet in de Tweede Kamer. Ook Vlaanderen begon een procedure om Nederland te dwingen deze afspraken na te komen.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Novacat 302 ED
2024, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z315E Zeroturn maaier (BV) #692162
Gebruikt, P.O.A.
-
Niemeyer Cultivator (geen schijveneg) Overig (LH) #688655
Gebruikt, € 600
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (BV) #692156
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %