Fryslân geeft geld voor wassen poters
Provincie Fryslân heeft een fors bedrag beschikbaar gesteld voor het wassen van pootaardappelen. In de behandelmethode wordt water met lucht vermengd.
Het milieuvriendelijk wassen van pootaardappelen is Gedeputeerde Staten van Fryslân veel waard. Het college van GS kent een subsidiebedrag hiervoor toe van €178.051. De subsidie komt uit het potje voor Innovatie Programma Fryslân Fernijt III.
Behandelmethode
De vermenging van water en lucht leidt tot minuscule waterdruppeltjes die met hoge snelheid als naaldjes op het vuil inwerkt, zonder gebruik van chemicaliën.
IWC, Foekema en HZPC ontwikkelen de behandelmethode samen met de Drentse toeleverancier ATB. Hierbij werken de bedrijven samen met een aantal kennisinstellingen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X950R 54" LAAGLOSSER ZITMAAIER (LIE) #694586
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere Z997R incl 72RD Maaidek (BIE) #690365
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Frontmaaier zonder kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-

KVERNELAND ENDURO PRO 3000 (HAE) #24505
Gebruikt, € 10.475
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag11° / 6°10 %
-
Woensdag9° / 6°20 %
-
Donderdag10° / 6°20 %











