Duidelijkheid btw-tarief paarden
Voor sommige paarden geldt een btw-tarief van 6 procent en voor andere 19 procent. Vanaf 1 juli 2012 is er eindelijk duidelijkheid over het btw-tarief van paarden.
Vanaf die datum geldt niet meer het verlaagde btw-tarief voor alle paarden. Volgens het Europese Hof is het verlaagde btw-tarief voor alle paarden in strijd met de Europese richtlijnen.
Het tarief van 6 procent gaat gelden voor slachtpaarden, jonge paarden tot en met 4 jaar en paarden die hoofdzakelijk voor de fokkerij worden ingezet.
Goedkeuring
De Europese Commissie heeft nog geen uitspraak gedaan over deze interpretatie van de Europese richtlijnen. De huidige tariefstelling geldt in elk geval totdat de Europese Commissie zich hierover heeft uitgesproken. Het is niet duidelijk wanneer die uitspraak komt.
Voor de levering van alle andere paarden geldt het 19 procent-tarief. Ook is bepaald dat fok- en opfokbedrijven gebruik kunnen blijven maken van de btw-landbouwregeling van 6 procent.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (ZOB) #692933
Gebruikt, P.O.A.
-
Niemeyer Cultivator (geen schijveneg) Overig (LH) #688655
Gebruikt, € 600
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X590 (HG) #692209
Gebruikt, € 9.446
-
Pottinger Schudder HIT (WD) #29329
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %