Zorgen Dierenbescherming over paardenleed
De verwaarlozing van paarden loopt de spuigaten uit. Dat meldt de Dierenbescherming.
Inspecteurs van de Dierenbescherming, die sinds een aantal weken de dierenpolitie assisteren, zeggen te worden overstelpt met meldingen over paardenhouders die hun dieren slecht behandelen, meldt dagblad De Pers.
De Dierenbescherming heeft inmiddels een brandbrief gestuurd naar EL&I-staatssecretaris Henk Bleker. De organisatie wil dat hij een wet opstelt om een einde te maken aan het paardenleed.
Dierenpolitie
Zeker 60% van alle meldingen, waarvoor de inspecteurs van de Dierenbescherming samen met de dierenpolitie uitrukken, betreft misstanden met paarden. De verwaarlozing van paarden is al lang een doorn in het oog van de Dierenbescherming.
De Gids voor Goede Praktijken, opgesteld met regels voor paardenhouder blijkt volgens de organisatie ontoereikend om verwaarlozing terug te dringen.
Brandbrief
In de brandbrief aan staatssecretaris Bleker vraagt de Dierenbescherming om extra wetgeving om paardenleed te voorkomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (MM) #692930
Gebruikt, € 6.950
-
Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
-
New Holland TNHT6.140
2017, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag22° / 13°20 %
-
Woensdag26° / 15°20 %
-
Donderdag22° / 17°50 %