Waarschuwing goedkope eierimport
De import van eieren die niet aan de Europese eisen voldoen, stijgt. Die waarschuwing geeft de Europese Boerenorganisatie Copa-Cogeca.
'Europese leghennenhouders ondervinden veel concurrentie van de stijgende eierimport', zegt Pekka Pesonen van Copa-Cogeca. 'In veel gevallen zijn die eieren afkomstig uit landen waar de standaard voor dierwelzijn lager ligt dan in Europa.'
Dat betekent volgens hem dat leveranciers van buiten de Europese Unie (EU) tegen een lagere kostprijs kunnen produceren. Europese leghennenhouders investeerden om het dierwelzijn te verhogen. Daardoor is de productie in Europa verlaagd en stegen de prijzen.
Import opschroeven
'De eierindustrie in Europa wil haar import van eieren van buiten de EU opschroeven om het in productie op te vullen', zegt Pesonen. Ook zouden de eieren afkomstig zijn uit legbatterijen met onverrijkte kooien. Die huisvesting is inmiddels verboden in Europa.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 3046R COMPACTTREKKER (SOM) #781825
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers MUSTANG 11-303
Gebruikt, P.O.A.
-

Allis chalmers D-270
1956, € 2.350
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Woensdag9° / 4°5 %
-
Donderdag8° / 2°0 %
-
Vrijdag8° / 2°0 %











