LTO: Consumentenbond vindt kipfilet veiliger
De Consumentenbond concludeert terecht dat het probleem van salmonella op kip nagenoeg is opgelost dankzij jarenlange inspanningen van de pluimveesector. Dat vindt LTO Nederland.
Resistentie van bacteriën als ESBL's tegen antibiotica is een belangrijk aandachtspunt. De komende tijd neemt de pluimveesector aanvullende maatregelen om het gestelde doel van 50% antibioticareductie in 2013 te behalen en na 2013 nog verder terug te dringen.
Naast die inspanningen speelt de pluimveesector al enige jaren in op de consumentenvraag naar welzijnsvriendelijker geproduceerd kippenvlees. Er is al een grote variatie aan kipproducten op de markt beschikbaar dat daaraan tegemoet komt, zowel gangbaar als biologisch.
Beter Leven Kenmerk
In de meeste gevallen zijn deze producten gewaardeerd met een of meer sterren van het Beter Leven Kenmerk van de Dierenbescherming. Uit meetgegevens blijkt dat de consument dit steeds meer weet te waarderen. De afzet in dit segment groeide in 2011 ruim 50% ten opzichte van 2010.
De consument oefent bij het kopen van deze producten invloed uit op het dierenwelzijnniveau. Hierop zijn de acties van Wakker Dier gericht en LTO ziet dit als een ondersteuning van haar inzet. De Consumentenbond zou daar gezien haar voorlichtende taak ook meer aandacht aan kunnen besteden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 155 trekker (ZAN) #64179
Gebruikt, P.O.A.
-

Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra voorlader consoles
Gebruikt, P.O.A.
-

Kongskilde Vibroflex cultivator (ZIJ) #757380
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Vrijdag23° / 12°10 %
-
Zaterdag27° / 11°0 %
-
Zondag30° / 14°0 %










