Nederlands pootgoed behoort tot wereldtop
Nederlandse bedrijven in uitgangsmaterialen - zaden, pootgoed en jonge planten voor de land- en tuinbouw- behoren qua omzet, handel en innovatie tot de top van de wereld.
Dat blijkt uit onderzoek van het LEI. Veel van de grootste producenten in uitgangsmaterialen zijn hier gevestigd. Dit verklaart mede de kracht van de agro- en foodsector in Nederland.
De bedrijven besteden 15% van de omzet aan onderzoek en ontwikkeling en daarmee scoort de sector uitzonderlijk hoog.
Sterke positie
Op de wereldmarkt voor uitgangsmaterialen heeft Nederland een sterke positie. Volgens de onderzoekers is bijna 40% van de wereldhandel in zaden voor tuinbouw en akkerbouw afkomstig uit Nederland.
Voor pootaardappelen is dit aandeel bijna 60%. Het aandeel van Nederland in de Europese handel in uitgangsmaterialen voor sierteelt is ruim 40%.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6150R trekker (MID) #64511
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5820 trekker (WOL) #784376
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER MY2026 (ETT) #781534
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra/Fendt wielgewichten 40 kg
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Vrijdag9° / 1°5 %
-
Zaterdag8° / 1°15 %
-
Zondag9° / 4°25 %











