Meldingen Schmallenberg blijven stijgen
Het aantal meldingen van veehouders die denken dat hun dieren besmet zijn met het Schmallenberg-virus, blijft toenemen. Op dit moment hebben 300 boeren een officiële melding gedaan.
Dat blijkt uit cijfers van de Nederlandse Voedsel en Waren Autoriteit (NVWA). Veehouders moeten zich bij deze instantie melden, als er op hun bedrijf misvormde schapen- of geitenlammeren of kalveren worden geboren.
Vooral het aantal meldingen van pasgeboren kalveren met afwijkingen loopt op. Dat zijn er inmiddels 151. Een week geleden waren dat er nog 50 minder. Schapenhouders hebben tot nu toe 134 verdachte gevallen gemeld en geitenhouders slechts 15.
Gelderland
Het Schmallenberg-virus is aangetoond bij 2 rundveebedrijven, 2 geitenbedrijven en 72 schapenbedrijven. De meeste meldingen komen uit Gelderland. Hier zijn 15 schapenbedrijven en 1 geitenbedrijf daadwerkelijk besmet.
• Lees meer over dit virus in het www.nieuweoogst.nu/scripts/edoris/edoris.dll?tem=LTO_TEXT_VIEW&doc_id=1584676&h=Schmallenberg-virus Schmallenberg-dossier
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Triltandcultivator (LIE) #694500
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6125M (BIE) #58216
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE 2032R COMPACTTREKKER (HEN) #696233
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH Puma 140 (BEN) #693889
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Stagiair(e) Redacteur Agrarische Markten
Nieuwe Oogst - NL
Veldmedewerker Pacht Provinciale gronden (16-24 uur)
Provincie Fryslân - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 6°30 %
-
Woensdag17° / 6°5 %
-
Donderdag15° / 9°5 %