Russische grens dicht voor schaap en geit
Rusland zet de invoer van levende geiten en schapen en hun vlees uit Nederland, België en Duitsland stop. Dit in verband met de Schmallenberg-besmettingen. Dat meldt het Russische voedselagentschap vandaag.
Het Schmallenberg-virus veroorzaakt misvormingen bij kalveren en geiten- en schapenlammeren. Alles wijst er op dat het virus geen gevaar vormt voor de volksgezondheid.
In België, Duitsland en Nederland zijn besmette dieren aangetroffen. In andere Europese landen nog niet. Alleen in Duitsland werd bij een kalf tot nog toe een Schmallenberg-besmetting vastgesteld.
Kalveren met problemen
Het Centraal Veterinair Instituut verwacht binnenkort meer kalveren met problemen. Mocht dat gebeuren dan vrezen exportbedrijven ook sluiting van grenzen voor rundvee in Rusland en andere landen.
• Lees meer over dit virus in het www.nieuweoogst.nu/scripts/edoris/edoris.dll?tem=LTO_TEXT_VIEW&doc_id=1584676&h=Schmallenberg-virusSchmallenberg-dossier
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6110R MY18 (STE) #59624
Gebruikt, € 71.500
-

Pottinger Novacat V8400 maaier
Nieuw, € 44.371
-

Triltandcultivator (LIE) #694500
Gebruikt, € 449
-

Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zaterdag21° / 6°10 %
-
Zondag19° / 8°10 %
-
Maandag13° / 5°50 %











