Prins opent vergister Suiker Unie
Prins Willem Alexander heeft vandaag in Dinteloord de eerste biomassavergister van de Suiker Unie geopend. De Suiker Unie bouwt vergelijkbare installaties bij de fabrieken in Groningen en Anklam (D.).
De prins deed dat door een shovelbak te lossen in de invoer van de installatie.
De vergister gaat jaarlijks zo'n 100.000 ton plantaardig restafval verwerken tot groen gas. De grondstof bestaat uit organisch restafval dat overblijft bij de verwerking van suikerbieten en van cichorei die dochterbedrijf Sensus verwerkt in Roosendaal.
Als de fabriek in Groningen over een jaar gereed is, kan de Suiker Unie jaarlijks 25 miljoen kuub groen gas produceren. Dat is ruim voldoende voor 15.000 huishoudens.
Reststoffen
De vergistingsinstallatie maakt onderdeel uit van het Agro&Foodcluster Nieuw Prinsenland. Daarin vindt op diverse manieren uitwisseling plaats van reststoffen tussen de suikerfabriek, de nieuwe aangrenzende glastuinbouw en een agro bedrijvenpark.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF 6000
1989, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger HIT HT 11100 schudder (BIE) #693508
Gebruikt, P.O.A.
-

Veenhuis Combi 2000
2008, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zondag14° / 4°55 %
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %











