Aanhoudingen voor illegale slacht schapen
De nieuwe Voedsel en Waren Autoriteit (nVWA) en de politie hebben zondag in Heusden 4 mensen aangehouden op verdenking van het illegaal slachten van 4 schapen voor het offerfeest.
Het viertal slachtte de schapen in een niet hiervoor aangewezen slachthuis. Ook hadden de schapen geen verplichte oormerken, waardoor de herkomst niet kon worden bepaald. Noch kon worden vastgesteld of de dieren geschikt waren voor consumptie.
De illegale slacht kwam aan het licht tijdens een controle van de nVWA. Het vlees is op last van de nVWA vernietigd en 2 nog levende schapen zijn in beslag genomen.
Slachterijen
Alleen in aangewezen slachthuizen mogen dieren zonder verdoving worden gedood. Overtreding kan leiden tot een boete van maximaal € 67.000, een taakstraf of een gevangenisstraf van maximaal 6 jaar.
Offerfeest
Volgens de nVWA zullen er deze week in verband met het Offerfeest ongeveer 75.000 schapen en geiten en 4000 runderen ritueel worden geslacht. Dit gebeurt in bijna 100 slachthuizen onder toezicht van een dierenarts van de nVWA.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon Extra 332XF frontschijvenmaaier
2016, P.O.A.
-
John Deere 6620 (MOL) #363263
Gebruikt, € 27.500
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HIL) #692301
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Donderdag15° / 10°30 %
-
Vrijdag14° / 10°10 %
-
Zaterdag12° / 6°5 %