Goes noteert minder voor plantuien
De vraag naar afland geleverde plantuien blijft achter bij het aanbod op dit moment. Daardoor dalen de beursnoteringen deze week.
Landbouwbeurs Goes noteerde maandag 13 tot 17 euro per 100 kilo voor plantuien. Dat is gemiddeld 2,50 euro per 100 kilo minder dan vorige week. De prijsdruk wordt veroorzaakt doordat het aantal transacties tegenvalt ten opzichte van het aanbod. Telers van plantuien zijn in deze periode massaal aan het rooien.
De vraag naar de plantuien wordt omschreven als niet overdreven groot. Hoewel er wel aanwijzingen zijn dat de markt ook naar verre bestemmingen iets lijkt los te komen. Gezien het grote aanbod moeten veel in Nederland geteelde plantuien in het buitenland worden verkocht.
Extra druk op de uienmarkt is er ook vanwege het naderende aanbod van de eerste zaaiuien. Overigens lijken de opbrengsten van de plantuien overwegend goed. Over de kwaliteit zijn er op enkele percelen wel zorgen vanwege aantastingen van vooral fusarium en witrot.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (BIE) #692433
Gebruikt, € 9.082
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (DAT) #716591
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER INCL 48A MAAIDEK (ETT) #692272
Gebruikt, € 6.519
-

John Deere 7R290 Auto Power
2024, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag5° / 1°5 %
-
Woensdag3° / -2°5 %
-
Donderdag0° / -5°0 %

















