AMvB Dierwaardige veehouderij baart Vee&Logistiek grote zorgen
Vee&Logistiek maakt zich grote zorgen over de impact van de algemene maatregel van bestuur (AMvB) Dierwaardige veehouderij op de veelogistieke sector. De brancheorganisatie was uitgesloten van de gesprekken, terwijl de afspraken volgens voorzitter Helma Lodders grote gevolgen hebben voor de achterban.

De organisatie heeft meerdere keren verzocht te worden betrokken bij de gesprekken over een dierwaardiger veehouderij, aangezien de voorgestelde maatregelen directe en ingrijpende gevolgen hebben voor ondernemers in de veelogistieke sector. Lodders: 'Ondanks herhaalde verzoeken en toezeggingen vanuit het ministerie dat deze sector niet zou worden geraakt, blijkt in de praktijk het tegendeel.'
In de huidige voorstellen moeten onder andere verzamelcentra, veemarkten en exportstallen voldoen aan alle maatregelen die ook van veehouders worden gevraagd. Maar op een verzamelplaats worden de dieren slechts enkele uren opgevangen, in tegenstelling tot de stallen waar de dieren worden grootgebracht, beschrijft Vee&Logistiek het verschil.
Daarnaast bevatten de AMvB's diverse maatregelen waarvoor de wetenschappelijke onderbouwing ontbreekt. Bovendien is onduidelijk is of deze daadwerkelijk bijdragen aan verbetering van het dierenwelzijn, stelt de brancheorganisatie.
Een ander groot punt van zorg voor de veelogistieke sector is de financiering van de voorgestelde maatregelen. 'Er wordt gesproken over een inspanningsverplichting, in plaats van een resultaatverplichting. Dat roept grote onzekerheid op bij boeren, transporteurs, exportverzamelplaatshouders en andere ondernemers in de keten', geeft Lodders aan.
Eerlijke compensatie
Het is volgens de Vee&Logistiek-voorzitter nog maar zeer de vraag of de sector structureel en eerlijk wordt gecompenseerd voor de investeringen en aanpassingen die worden gevraagd. De organisatie roept het ministerie op alsnog het gesprek aan te gaan met de veelogistieke sector, 'zodat werkbare, onderbouwde en haalbare oplossingen worden ontwikkeld waarin het dierenwelzijn daadwerkelijk verbetert'.
Lodders: 'De voorgestelde regels dienen aangepast te worden zodat deze niet van toepassing zijn of geen gevolgen hebben voor ondernemers in de veelogistieke sector.' Vee&Logistiek Nederland heeft haar leden opgeroepen te reageren op de internetconsultatie van de voorgestelde regels.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH FARMALL 55C
2012, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (BIE) #692145
Gebruikt, € 5.313
-
Fendt 728 Gen7 Power+
2024, P.O.A.
-
Toro ZS 4200T
2012, P.O.A.
Vacatures
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Woensdag22° / 15°90 %
-
Donderdag23° / 15°60 %
-
Vrijdag22° / 15°60 %