Tarwenotering zakt naar laagste niveau sinds juli 2021
Bij de Matif in Parijs zijn de noteringen voor maaltarwe op levering in maart en mei woensdag gezakt beneden het niveau van 210 euro per ton. Dit is de laagste prijsindicatie voor tarwe sinds juli 2021.
De CBOT in Chicago noteert de tarwe iets hoger dan anderhalve maand geleden. Dat lijkt een gevolg van de mogelijke vraag naar Amerikaanse tarwe vanuit China. De Chinese overheid maakt zich zorgen over de transport via de Rode Zee en zoekt naar alternatieven voor het aanbod van tarwe uit Rusland en Oekraïne.
Meelfabrikant Koopmans schrijft de prijsdruk op de tarwemarkt toe aan de concurrentie tussen de grote exporterende landen. Franse tarwe is nu omgerekend zelfs goedkoper dan tarwe uit Rusland. Koopmans suggereert dat de huidige prijsdruk vooral het gevolg is van de naar verhouding goede tarwevoorraden wereldwijd.
De concurrentie wordt nog extra aangejaagd sinds China de grenzen heeft opengesteld voor tarwe uit Argentinië. Koopmans verwacht dat de strijd om levering van volumes voorlopig blijft doorgaan. Alleen geopolitieke ontwikkelingen en eventueel lage oogstverwachtingen in de Europese Unie vanwege de natte inzaai van wintergranen kunnen daar de komende tijd verandering in brengen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER (MID) #692957
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (SOM) #692916
Gebruikt, € 5.644
-

Lemken Karat 10-300 cultivator (ZAN) #75861
Gebruikt, € 14.959
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Zondag8° / 3°5 %
-
Maandag10° / 5°10 %
-
Dinsdag11° / 6°10 %

















