Tarwemarkt wacht gebeurtenissen in Zwarte Zeegebied af
De tarweprijzen zijn na de forse stijging door het afketsen van de graandeal en de oorlogshandelingen van Rusland nu weer enigszins in balans. Ondertussen wacht de tarwemarkt vooral af wat er gaat gebeuren in het Zwarte Zeegebied.
Bij de Matif in Parijs steeg de notering van maaltarwe van 230 euro per ton begin vorige week naar bijna 265 euro enkele dagen geleden. Dat was aanvankelijk een reactie op de weigering van Rusland om de graandeal te verlengen. De stijging van de prijzen werd extra versterkt na de Russische aanvallen op de graanhavens van Odessa en ook de havens die vanuit Oekraïne toegang bieden tot de Donaudelta.
De laatste dagen zijn de noteringen voor tarwe op de wereldmarkt weer gedaald. De Matif geeft voor levering op september nu een prijsindicatie af van 247 euro per ton voor maaltarwe. In zijn marktanalyse spreekt meelfabrikant Koopmans van een adempauze, vooral ook omdat de schade aan de haveninfrastructuur in Oekraïne minder ernstig lijkt dan in eerste instantie werd aangenomen.
Ook De Vries & Westermann constateert dat de tarwemarkt een afwachtende houding aanneemt en kijkt naar de ontwikkelingen in het Zwarte Zeegebied. Volgens de beursmakelaar vinden in Turkije nog steeds onderhandelingen plaatsen en zou daarbij ook een Chinese delegatie aanwezig zijn. Dat wekt de suggestie dat China het Kremlin wil overtuigen om alsnog opnieuw met een graandeal akkoord te gaan.
Export via Donauhavens
Over de exportmogelijkheden vanuit de Donauhavens en dan afvoer via Roemenië zijn analisten behoorlijk optimistisch. Koopmans meldt dat nu al maandelijks via deze route 2 miljoen ton granen en oliezaden wordt vervoerd. Dat kan nog toenemen tot 3 miljoen ton per maand.
Als andere routes via de Europese infrastructuur over de weg of over het spoor verder worden geoptimaliseerd, moet het voor Oekraïne mogelijk zijn om maandelijks 4,5 miljoen ton granen en oliezaden te exporteren, zonder dus gebruik te maken van de route over de Zwarte Zee.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 716 S4 Power Plus
2018, P.O.A.
-

John Deere 4049M compacttrekker met 400e voorlader (HAE) #776054
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (KOU) #692304
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag11° / 7°95 %
-
Dinsdag13° / 6°85 %
-
Woensdag13° / 8°20 %

















