Eerste versnelde uitbreiding van toelating laagrisicomiddel
Het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden (Ctgb) heeft in april voor het eerst een uitbreiding met kleine toepassingen toegelaten op basis van de nieuwe administratieve route voor laagrisicomiddelen.
Het betreffende laagrisicomiddel is het fungicide Vintec dat werkt op basis van de stof Trichoderma atroviride strain. Dit is een goedaardige schimmel die de plant beschermt tegen ziekteverwekkers. De uitbreiding door het Ctgb is gebaseerd op een eerdere toelating van dit middel uit 2018.
De nieuwe administratieve route betreft de nationale uitbreiding kleine toepassingen laag-risico (NLKUG-LR). Na de uitbreiding van de toelating kan Vintec snel voor twaalf extra toepassingen in zowel de groente- als fruitteelt beschikbaar worden gemaakt. De tijdwinst in de besluitvorming is mogelijk omdat er geen inhoudelijke risicobeoordeling wordt uitgevoerd.
Het Ctgb heeft deze procedure voor laagrisicomiddelen vanaf 1 januari 2023 mogelijk gemaakt. Volgens het college is de uitbreiding van Vintec een mooi voorbeeld van hoe dergelijke middelen snel voor de praktijk breed beschikbaar kunnen worden gemaakt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6830 Premium trekker (STE) #51972
Gebruikt, € 41.250
-

Vicon Fanex 904 schudder (BEN) #778456
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Lotus 900 schudder
2008, P.O.A.
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Vrijdag4° / -1°10 %
-
Zaterdag7° / 1°20 %
-
Zondag7° / 2°20 %













