Ctgb laat twee nieuwe groeiregulatoren toe en wijzigt acht middelen
Het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden (Ctgb) heeft in de decembervergadering besloten tot de toelating van twee nieuwe gewasbeschermingsmiddelen. Daarnaast wordt de toelating voor acht middelen uitgebreid en is de toelating van het fungicide Dagonis gewijzigd.
Belcocel 400 is een groeiregulator die mag worden ingezet in de granen winter- en zomertarwe, winter- en zomergerst, rogge, triticale en spelt. Het andere nieuwe middel Brevis wordt ook als groeiregulator toegelaten, maar dan voor gebruik in de appel- en perenteelt.
De toelating van het herbicide Titus wordt uitgebreid als kleine toepassing in de teelt van onder meer diverse snijbloemen, potplanten en boomkwekerijgewassen. De groeiregulator Moddus mag nu ook worden gebruikt met kleine toepassingen in teelten van diverse bonensoorten en groenbemesters. De toepassing van het onkruidbestrijdingsmiddel Fusilade wordt uitgebreid voor veel akkerbouwgewassen. Voor sommige teelten wordt de toelating gewijzigd of vervalt deze.
Uitbreiding fungiciden
Het fungicide Proplant mag nu ook als kleine toepassing worden ingezet in diverse groenteteelten, bolgewassen en boomkwekerijgewassen. Voor de schimmelbestrijder Serenade wordt de 'werkzaamheid aannemelijk tegen' uitgebreid met de volgende ziektes: roest, verwelkingsziekte, ringvlekkenziekte en taksterfte bij coniferen.
De toelating van het fungicide Takumi wordt uitgebreid met kleine toepassingen in potplanten, boomkwekerijgewassen en vruchtbomen. De toepassing van het insectenbestrijdingsmiddel Closer wordt uitgebreid als kleine toepassing in de bedekte teelt van sla (baby leaves uitgezonderd), spinazie, boomkwekerijgewassen en veredeling en zaadteelt.
Schimmelbestrijder
De toepassing van de schimmelbestrijder Pergado wordt uitgebreid met de bedekte teelt van radijs. Het fungicide Dagonis mag vanaf nu in de aardbeienteelt vanaf de stolonvorming (fase BBCH 40) worden toegepast.
Voor toepassing in de teelt van bloemkoolachtigen is de volgende zin op het wettelijk gebruiksvoorschrift teruggeplaatst: Om zoogdieren te beschermen is het uitsluitend toegestaan Dagonis te gebruiken vanaf de fase dat bloemen zichtbaar worden en de bloeistengel begint te strekken (fase BBCH 51).
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra N121
Gebruikt, P.O.A.
-

Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (DAT) #777841
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER MY2026 (LIE) #781565
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Medewerker bedrijfsplannen en subsidies
EVO Kompas - Oirschot
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Weer
-
Donderdag18° / 13°90 %
-
Vrijdag18° / 11°65 %
-
Zaterdag20° / 9°35 %















