NAK start controle afdekken afvalhopen van aardappelen
Keuringsdienst NAK start binnenkort met de controle op het afdekken van aardappelhopen door akkerbouwers. Dat zijn ze vanaf 15 april verplicht. De hopen kunnen vooral in het begin van het seizoen een belangrijke potentiële besmettingsbron zijn voor de verspreiding van phytophthora.

NAK voert in opdracht van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit controles uit op het juist afdekken van afvalhopen. Vorig jaar heeft de keuringsdienst 877 controles uitgevoerd. In 4 procent van de gevallen was de afvalhoop niet of onvoldoende afgedekt.
Wanneer een teler in overtreding is, kan de NAK een dwangsom van 500 euro per dag opleggen. Locaties van aardappelafvalhopen, grote ziektehaarden en percelen met veel opslagplanten kunnen worden doorgegeven aan de NAK.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker 901 SM (HIL) #26853
Gebruikt, € 6.670
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (WIJ) #60943
Gebruikt, € 5.247
-
Vicon Extra 332XF frontschijvenmaaier
2016, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Maandag21° / 13°30 %
-
Dinsdag21° / 12°30 %
-
Woensdag21° / 12°20 %