Ook vertraging bij Vlaamse aanpak stikstof
Net als in Nederland verloopt in Vlaanderen de aanpak van de stikstofuitstoot uiterst traag. In het Vlaamse parlement worden vragen gesteld over het uitblijven van de aangekondigde vrijwillige opkoopregeling voor varkenshouders.
De opkoopregeling is onderdeel van het stikstofakkoord dat in februari 2022 in Vlaanderen werd gesloten. Daarvoor is 200 miljoen euro gereserveerd. Circa negenhonderd bedrijven, een kwart van alle Vlaamse varkenshouders, komt daarvoor in aanmerking, meldt de website Vilt.be.
Net als de Nederlands stikstofminister Christianne van der Wal wacht Brussel op groen licht vanuit de Europese Commissie voor de opkoopregeling. De Vlaamse minister van Landbouw Jo Brouns kan nog niet zeggen wanneer deze in werking kan treden. Mogelijk duurt dit nog enkele maanden.
De vertraging in de stikstofaanpak leidt tot frustratie bij voorzitter Bart Dochy van de landbouwcommissie in het Vlaamse parlement. 'Als men hier al zo moeilijk over doet, dan ben ik weinig hoopvol over de manier waarop Europa naar ons kijkt. De vraag is of we dat op deze manier moeten blijven aanvaarden.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6215R trekker (DRO) #30354
Gebruikt, P.O.A.
-

Triltandcultivator (LIE) #694500
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 309 CA
1998, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HAE) #692668
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Zondag8° / 3°5 %
-
Maandag9° / 4°10 %
-
Dinsdag10° / 6°10 %
















