Cosun voorziet 20 tot 30 procent hogere bietenprijs
Bietenverwerker Cosun Beet Company verwacht een sterk verbeterde bietenprijs over 2022. De huidige inschatting van de coöperatie is een prijsverhoging van 20 tot 30 procent ten opzichte van 2021. Toen noteerde de bietenprijs 40 euro per ton. Voor 2022 zou de prijs dus uitkomen tussen 46 en 50 euro per ton.
Voor 2023 zet Cosun in op een hogere minimumprijs van 35 euro, een hogere toewijzing en een verhoging van de bovenkant bandbreedte van de surplusprijs. De toewijzing voor 2023 wordt verhoogd van 105 naar 108 procent.
Deze verhoging van 3 procent is te danken aan de gunstige ontwikkelingen in de suikermarkt en het op peil houden van de voorraden. De bietenfabrikant houdt daarbij rekening met onzekerheden, zoals een uitbraak van een pandemie en risico's in de markt van grondstoffen en energie, die invloed kunnen hebben op de resultaatontwikkeling van Cosun.
Bietentelers die zijn aangesloten bij Cosun, ontvangen maandag 29 augustus de individuele toewijzing, tegelijk met de mogelijkheid om bietenzaad met vroegbestelkorting te bestellen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lemken Karat 10 cultivator (MID) #29023
Gebruikt, € 14.500
-

John Deere 6R 150 trekker (HAE) #778490
Gebruikt, P.O.A.
-

Gewichtblok 900 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-

Stoll 6 elements schudder 6M85
Gebruikt, € 2.650
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Zaterdag13° / 4°50 %
-
Zondag14° / 5°20 %
-
Maandag16° / 8°50 %
















