Cosun waarschuwt bietentelers: blijf alert op bladschimmels
Bietenverwerker Cosun Beet Company meldt dat landelijk de aantasting van bladschimmels in suikerbieten nog beperkt is. Toch waarschuwt de suikerfabrikant bietentelers voor infectie.
Cosun geeft aan dat door de recente neerslag in combinatie met nog steeds hoge temperaturen er meer dagen met hoge infectiewaarden zijn geweest. Nu de nachten en daarmee de dauwperioden langer worden, kan ook bij lagere waarden infectie door cercospora optreden, waarschuwt het bedrijf.
Het is bekend dat in percelen die er half augustus ogenschijnlijk gezond uitzien, snel aantasting kan ontwikkelen, waardoor het eindresultaat bij de oogst kan tegenvallen. Het is volgens Cosun belangrijk alert te blijven op bladschimmels en nieuw gevormd blad met een bespuiting te beschermen. Daarbij is het van belang om middelen af te wisselen om zo resistentievorming te voorkomen.
Verder worden op veel percelen schieters gesignaleerd. Door de hoge temperaturen is de kans groter dat schieters kiemkrachtig zaad (circa vierduizend zaden per plant) kunnen ontwikkelen. Cosun roept daarom op om de schieters te verwijderen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (BIE) #777839
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland TN75VA
2005, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER EX MAAIDEK (WOL) #692271
Gebruikt, € 5.410
-

Lemken Karat 10 cultivator (MID) #29023
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°25 %
-
Dinsdag15° / 3°10 %
-
Woensdag17° / 1°10 %

















