Eerste prognose Cosun: 14,9 ton suiker per hectare
De eerste prognose van de suikeropbrengst van Cosun Beet Company komt uit op 14,9 ton suiker per hectare. Dat is hoger dan het meerjarig gemiddelde van 13,9 ton.
De suikerfabrikant baseert deze eerste opbrengstverwachting op de gewasstand van 23 juni. Door betere of minder goede groeiomstandigheden dan gemiddeld in de rest van het seizoen, kan de uiteindelijke opbrengst nog wel hoger of lager uitvallen. De grootste opbrengst wordt verwacht bij de vroegst gezaaide bieten op de Zeeuwse eilanden (16,8 ton), de laagste in het Noordelijk zandgebied (13,4 ton).
Verder meldt Cosun dat landelijk op ruim 90 procent van het areaal het gewas is gesloten. Voor de meeste gebieden geldt dat er slechts enkele percelen nog niet zijn gesloten. In het Friese en Groningse kleigebied gaat het vanwege veel overzaai over ongeveer 30 procent.
Diktegroei
Cosun stelt de gemiddelde gewassluitingsdatum op 10 juni. De gemiddelde groeipuntsdatum komt uit op 14 juni, blijkt uit cijfers van de suikerfabrikant. Het verschil per teeltgebied is maximaal tien dagen. Voor het Zuidwesten wordt een gemiddelde groeipuntsdatum van 10 juni aangegeven, voor het Noordelijk kleigebied 19 juni.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6090M trekker (MAA) #782149
Gebruikt, € 58.950
-

John Deere 1570 (WOL) #694264
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland LB 100-200 4 schaar (HAE) #145326
Gebruikt, € 23.500
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (MID) #517314
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zaterdag21° / 15°5 %
-
Zondag20° / 13°5 %
-
Maandag22° / 12°0 %















