Miljoenen kleine boerderijen verdwijnen uit EU
Het aantal agrarische bedrijven in de Europese Unie is de afgelopen twintig jaar met een derde gekrompen, van vijftien naar tien miljoen boerderijen. En de komende twintig jaar zou dat wel eens verder kunnen afnemen tot zo’n vier miljoen.

Vooral kleine boerderijen van nog geen 5 hectare in Midden- en Oost-Europa zullen verdwijnen. Dat blijkt uit een rapport van een denktank van het Europees Parlement. Zo'n 85 procent van de 3,6 miljoen boerderijen in Roemenië telt minder dan 5 hectare.
De agrarische productie in de EU-landen zal worden geconcentreerd op minder en grotere bedrijven. De algemene trend is consolidatie en intensivering en het verlies van familie- en erfgoedboerderijen, constateren onderzoekers.
Alleen gerichte en verhoogde financiering voor achtergestelde gebieden, kleine landbouwbedrijven en jonge landbouwers kan de achteruitgang van kleine landbouwbedrijven stoppen, stellen de auteurs.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (BS) #692327
Gebruikt, € 5.313
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (MM) #691679
Gebruikt, € 3.289
-
Fendt 716 S4 Power Plus
2018, P.O.A.
-
Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Woensdag33° / 18°65 %
-
Donderdag22° / 15°20 %
-
Vrijdag23° / 11°15 %