Hoogheemraadschap inspecteert dijken Midden-Delfland vanwege droogte
Hoogheemraadschap Delfland start half mei met het inspecteren van de meest droogtegevoelige dijken in Midden-Delfland. Het gaat om ongeveer 20 kilometer. Hiervoor moet het gras vervroegd worden gemaaid.

Afgelopen periode is weinig neerslag gevallen. Door de zon verdampt bovendien vocht, waardoor de dijken kunnen uitdrogen. Met kans op scheurvorming als gevolg. De dijken waar Delfland vanaf 5 mei gaat maaien, bevinden zich in Midden-Delfland, in de Aalkeet-Buitenpolder, Commandeurspolder, Duifpolder en de Woudse Polder.
Droogtegevoelige dijken zijn dijken waarvan de ondergrond uit veen bestaat dan wel geheel of gedeeltelijk op een veenondergrond ligt. In het uiterste geval wordt zo'n 200 kilometer droogtegevoelige dijken nagelopen. Dit is ongeveer een kwart van het totaal aan dijken die Delfland in beheer heeft.
De meest droogtegevoelige dijken bevinden zich vooral in Midden-Delfland, Pijnacker-Nootdorp en Berkel en Rodenrijs. Bij aanhoudende droogte worden ook de overige droogtegevoelige dijken gecontroleerd. Eventuele ontstane scheuren worden door het hoogheemraadschap hersteld.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (ZUI) #692208
Gebruikt, € 8.950
-
Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 3039R (HIL) #694696
Gebruikt, P.O.A.
-
Gianni Ferrari Turbo 4 Fifty
2017, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zondag21° / 14°95 %
-
Maandag19° / 12°50 %
-
Dinsdag19° / 11°75 %