Oekraïense boeren zaaien bijna overal
Oekraïense boeren zaaien nog steeds gewassen, ondanks voortdurende bombardementen van Rusland in bijna alle delen van het land, meldt de Oekraïense regering. Alleen in de oostelijke regio Loehansk is dat volgens premier Denis Sjmihal niet mogelijk. Russische troepen hebben dat gebied bijna volledig in handen.

De regering heeft volgens de minister-president 3,5 miljard hryvnia (bijna 110 miljoen euro) aan goedkope leningen verstrekt aan de landbouwsector. 'We helpen de boeren', zegt Sjimihal. Ambtenaren helpen ook door bepaalde administratieve procedures te vereenvoudigen. 'Dit doen we zodat het zaaien en werken op het veld nergens stil komt te liggen.'
Oekraïne is een van 's werelds belangrijkste graanproducenten, maar er zijn groeiende zorgen over een grootschalige mislukking van de oogst nu Rusland zijn buurland blijft bombarderen. Zo'n mislukte oogst kan leiden tot tekorten en prijsstijgingen op de internationale landbouwmarkten.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker Sherpa (HA) #28791
Gebruikt, € 13.800
-
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (MG) #692688
Gebruikt, € 3.950
-
Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL